Święto w Warszawie - 11.12.2016


    
NADAL JESTEŚMY RODZICAMI

Gdy zaczęłam myśleć o napisaniu tegorocznego listu na Dzień Palenia Świec ten tytuł przyszedł mi na myśl i tak długo mnie męczył, aż usiadłam do komputera aby napisać te słowa.

Nadal jesteśmy rodzicami. Nawet jeśli dziecko, które odeszło było jedynym naszym dzieckiem. Jesteśmy rodzicami, nawet jeśli czujemy, że wobec świata, statystyk, dokumentów tak nie jest. Byliśmy nimi kiedy nasze dziecko żyło, jesteśmy teraz kiedy go nie ma z nami fizycznie. Fizycznie, bo wierzę, że dziecko, które odeszło ciągle nad nami czuwa, jest blisko, obserwuje, czasem ratuje nas jak Anioł Stróż, czasem płacze wraz z nami. Jest.

A my mamy prawo nadal czuć się rodzicami.

I dobrze jest chociaż raz do roku poczuć, że nie jesteśmy z tym sami. Obok nas są podobni nam rodzice. W różnych etapach żałoby, czasem już wolni od żałoby, chociaż nigdy nie uwolnieni od swoistej tęsknoty. Tęsknoty za tym co nigdy się nie wydarzy, a co powinno się wydarzać.

Spotkajmy się po raz 10 już aby wspominać, płakać, uśmiechnąć się do siebie wzajemnie, przekazać sobie wraz ze znakiem pokoju nadzieję i wsparcie, otuchę.

Czekam na Was jak co roku, aby wspólnie w modlitwie i chwili zadumy przy palących się zniczach być razem z innymi rodzicami, którzy rozumieją mnie bez słów, bez tłumaczenia, są tacy jak ja, przeżyli to co ja.

Serdecznie pozdrawiam

Katarzyna Delekta

Po mszy, przy akompaniamencie muzycznym zostaną odczytane wszystkie imiona i nazwiska dzieci, będą też recytowane wiersze. A gdy wybije godz. 19.00 każdy z uczestników będzie mógł zapalić swój płomyk do nieba, jednocząc się z rodzicami po stracie dziecka na całym świecie.

Po uroczystości zapraszamy rodziców na spotkanie, które odbędzie się w świetlicy Szkoły Kolegium Zakonu Pijarów znajdującej się przy kaplicy.


Prosimy wszystkich rodziców, którzy chcą, aby imię i nazwisko ich dziecka zostało wymienione podczas uroczystości o przesłanie maila na adres: sylwiahofman32@gmail.com

Można również przesłać zdjęcie dziecka, które zostanie umieszczone na pamiątkowej tablicy w kaplicy.

WAŻNE: Ze względów technicznych, bardzo proszę wszystkich rodziców (nawet tych, którzy w latach ubiegłych przesłali zdjęcie Dziecka) o uczynienie tego ponownie. Na tablicy będą tylko zdjęcia nadesłane w tym roku.

Ze względów organizacyjnych prosimy, aby zdjęcia oraz imiona i nazwiska dzieci, które mają zostać wyczytane przesyłać do nas do dnia 08-12-2016. Zdjęcia przesłane po tym terminie mogą nie zostać umieszczone na tablicy.

Rodzice, którzy do tego terminu nie prześlą do nas zdjęć, mogą je umieścić na pamiątkowej tablicy przed uroczystością.

Będzie również możliwość dopisania do listy imienia i nazwiska dziecka.

Do zobaczenia


Archiwum - "Święto w Warszawie 2015"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2014"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2013"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2012"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2011"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2010"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2009"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2008"

Archiwum - "Święto w Warszawie 2007"