Święto w Krakowie - 11.12.2016


   
NADAL JESTEŚMY RODZICAMI,,

Gdy zaczęłam myśleć o napisaniu tegorocznego listu na Dzień Palenia Świec ten tytuł przyszedł mi na myśl i tak długo mnie męczył, aż usiadłam do komputera aby napisać te słowa.

Nadal jesteśmy rodzicami. Nawet jeśli dziecko, które odeszło było jedynym naszym dzieckiem. Jesteśmy rodzicami, nawet jeśli czujemy, że wobec świata, statystyk, dokumentów tak nie jest. Byliśmy nimi kiedy nasze dziecko żyło, jesteśmy teraz kiedy go nie ma z nami fizycznie. Fizycznie, bo wierzę, że dziecko, które odeszło ciągle nad nami czuwa, jest blisko, obserwuje, czasem ratuje nas jak Anioł Stróż, czasem płacze wraz z nami. Jest.

A my mamy prawo nadal czuć się rodzicami.

I dobrze jest chociaż raz do roku poczuć, że nie jesteśmy z tym sami. Obok nas są podobni nam rodzice. W różnych etapach żałoby, czasem już wolni od żałoby, chociaż nigdy nie uwolnieni od swoistej tęsknoty. Tęsknoty za tym co nigdy się nie wydarzy, a co powinno się wydarzać.

Spotkajmy się po raz 10 już aby wspominać, płakać, uśmiechnąć się do siebie wzajemnie, przekazać sobie wraz ze znakiem pokoju nadzieję i wsparcie, otuchę.

Przypominam w Krakowie spotykamy się na Skałce, w Bazylice Św. Michała Archanioła, goszczeni szczodrobliwie przez Ojców Paulinów. Spotykamy się na Mszy Świętej w niedzielę, 11 grudnia o godz. 17:30. Mszę celebruje już po raz 11 (10 razy na Skałce ) Ks. dr hab. n. teol. Lucjan Szczepaniak SCJ,. Po Mszy jak zwykle prezentacja zdjęć Naszych Dzieci i zapalenie zniczy przed Bazyliką w miejscu gdzie znajdują się tego wieczoru tablice ze zdjęciami Dzieci.

Proszę o przysyłanie zdjęć do prezentacji (osoby, które pierwszy raz będą z nami w tym roku). Również jeśli nie ma jeszcze zdjęć Państwa Dzieci na tablicach wystawianych przed Bazyliką proszę albo o wysłanie zdjęcia na adres:
mamamisi@gmail.com do 5 grudnia 2016 roku, lub proszę o przyniesienie zdjęcia w dzień uroczystości. Najlepiej zdjęcia zalaminowanego, aby się nie zniszczyło.

Czekam na Was jak co roku, aby wspólnie w modlitwie i chwili zadumy przy palących się zniczach być razem z innymi rodzicami, którzy rozumieją mnie bez słów, bez tłumaczenia, są tacy jak ja, przeżyli to co ja.

Serdecznie pozdrawiam

Katarzyna Delekta


Archiwum - "Święto w Krakowie 2015"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2014"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2013"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2012"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2011"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2010"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2009"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2008"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2007"

Archiwum - "Święto w Krakowie 2006"