9-17 X 2010 - Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku

Forum w trakcie tworzenia - zbierania informacji i kontaktów

Moderatorzy: Mama Nikusia, MamaMisi

9-17 X 2010 - Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku

Postprzez Francesca » Śro, 29.09.2010, 19:05

Dzień Dziecka Utraconego, który na świecie obchodzony jest 15 października, ma przypominać o problemach rodziców po stracie dzieci. Śmierć dziecka jest nadal tematem tabu w naszym społeczeństwie, co sprawia, że rodzice tracący dziecko pozostawieni są sami sobie, otoczeni ciężkim milczeniem, nieświadomi istnienia innych osób w podobnej sytuacji oraz miejsc, w których mogliby uzyskać pomoc.
Należy umożliwić rodzicom przeżywającym żałobę po stracie dziecka pokazanie innym swojej obecności. Niezmiernie ważna jest integracja rodziców, ich spotkanie, które może dać możliwość uzyskania wsparcia w niezwykle trudnym okresie.
Zapraszamy serdecznie rodziców, którzy stracili dziecko w wyniku poronienia, w okresie okołoporodowym, w czasie dzieciństwa dziecka, także tych, których dziecko odeszło później. Śmierć dziecka jest bowiem zawsze przedwczesna, wbrew naturalnemu porządkowi, jest nie do przebolenia.
Po raz pierwszy organizujemy Dni Dziecka Utraconego w Białymstoku. Pomysł powstał na grupie wsparcia dla rodziców po stracie dziecka przy Fundacji "Pomóż Im". My, mamy uczęszczające na tą grupę, bardzo chciałyśmy upamiętnić nasze dzieci, bo nasze dzieci są, istnieją, a my bardzo je kochamy.
Opis wydarzeń znajduje się tutaj: http://www.pomozim.bialystok.pl/Pdf/Opis%20wydarzen.pdf

Zapraszam serdecznie,
Francesca,
Mama Wiktorii zm. 28.10.2009r.
Awatar użytkownika
Francesca
 
Posty: 9
Dołączenie: Pią, 11.12.2009, 19:55

Powróć do Grupy wsparcia - pomoc

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron