przekąski

przekąski

Postprzez krysia m. » Czw, 04.02.2010, 20:30

przekąska do piwka i nie tylko :)

2 duże piersi z kurczaka (lub więcej,zależy ile gości się zapowie )
ciasto naleśnikowe ale przyprawione lekko pikantnie :)
piersi pokroić w cieniutkie paseczki lub kwadraciki,jak kto woli
każdy z osobna zanurzyć w cieście naleśnikowym i smażyć na głębokim oleju.
MOże być podane na zimno,ale ciepłe lepsze (więc zawsze można podgrzać :) -dobry do tego jest sos czosnkowy
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krysia m.

Dołączenie: Pon, 05.11.2007, 0:20
Miejscowość: Lusk,co.Dublin/IE

Przekąska z kalafiorem

Postprzez Ilona » Wto, 15.11.2011, 13:27

Kalafiora ugotować, ostudzić i podzielić na różyczki.
Zroobić ciasto naleśnikowe tylko ciut gęstrze i ostrzejsze.
Do ciasta wrzucić kalafiora, wymieszać. Łyżką kłaść na rozgrzany tłuszcz placuszki i smażyć na złoty kolor.
Pyszne są ciepłe ale zimne też są niczego sobie hehe
Smacznego :) :)
Image

Image
Awatar użytkownika
Ilona
Administrator
Administrator

Dołączenie: Pią, 16.11.2007, 17:16
Miejscowość: Kalisz

Re: przekąski

Postprzez kicia » Śro, 16.11.2011, 1:18

Oj tak to jest pychocia ,ja robię jeszcze tak że w cieście a potem w tartej bułce,robię też taką wersję z selerkiem ,jak mam czas to surowego obtaczam a jak mi się spieszy to już dzień wcześniej pogotuję selera dużego ,potem w sito żeby dobrze obciekł i dalej w ,,glajdusię ją.Wierzcie mi są tacy smakosze że myślą że to schabowy jest hahahahaha.

Aha seler kroję w plastry takie dobry centymetr ale też nie za grube plastry. Mirko polecam słonko na twój brzusio ,pyszne i zdrowe i regulujące .:)
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Dołączenie: Nie, 15.07.2007, 15:19

Postprzez mamaM » Śro, 16.11.2011, 1:29

Może kiedyś skuszę się Kiciu :D generalnie nie lubię szpinaku i selera ale w takiej wersji jeszcze nie jadałam więc może będzie mi smakował :D
Awatar użytkownika
mamaM

Dołączenie: Pon, 07.12.2009, 20:32

Postprzez kicia » Śro, 16.11.2011, 12:54

Mirko uwierz mi w tej wersji jak bym ci podała za nic byś nie wiedziała ze jesz selerka,smakuje jak kotlecik ,co najwyżej jak dobrze zrobiony boczniak który też smakuje jak kotlet schabowy.Ja sama choć niby smkosz jestem wcale nie wiedziałam że to seler jak mi koleżanka podała.Co prawda zorientowałam się że to nie schab ale myślałam że to może jakaś polędwiczka z ,, młodziutkiego'' mięska bo i kolor mi nie pasował po rozkrojeniu i fakturka tego kotlecika ,ale tak poaza tym nie mogłam zgadnąć co to jest :)

Koniecznie spróbuj Mirko choćby dla twojego zdrówka.
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Postprzez mamaM » Czw, 17.11.2011, 0:21

kicia napisał(a):smakuje jak kotlecik ,co najwyżej jak dobrze zrobiony boczniak który też smakuje jak kotlet schabowy

Boczniaki uwielbiam :D :D :D
Awatar użytkownika
mamaM

Postprzez kicia » Czw, 17.11.2011, 0:38

No widzisz ,to na pewno to by wam zasmakowało :)
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Postprzez mamaM » Pią, 18.11.2011, 0:45

Na pewno spróbuję .....kiedyś...bo ja taka wyrywna to nie jestem hehehehehehe do wszystkiego muszę dojrzeć ;-)
Awatar użytkownika
mamaM

Postprzez kicia » Pią, 18.11.2011, 1:28

mamaM napisał(a):Na pewno spróbuję .....kiedyś...bo ja taka wyrywna to nie jestem hehehehehehe do wszystkiego muszę dojrzeć ;-)

Ależ Miruś czy Jacuś ci nie mówił że dojrzewa to winko mniam i kobiety i wtedy smakuje że paluszki lizać,prawda Jacusiu .A jedzonko to afrodyzjak potrzebny do szczęśliwego życia czyli ciach ,mach na patelnie i wcinamy i na efekt czekamy.Zawsze jest cudowny przy pełnym brzusiu i pełen niespodzianek.Więc ty sobie dojrzewaj kokietko Jacusiowa a afrodyzjaczki z patelni wcinaj jak najszybciej :twisted:
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Postprzez mamaM » Pią, 18.11.2011, 23:18

No ładnie...toś mnie Kiciu załatwiła, bo skoro skreśliłaś kilka słów do Jacusia to ja dałam mu przeczytać i teraz pewnie będzie mnie pasł selerkami :D :D :D
Awatar użytkownika
mamaM

Następna

Powróć do Kącik kulinarny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość