Ciasta i ciasteczka :)

Ciasta i ciasteczka :)

Postprzez Ilona » Czw, 21.01.2010, 19:32

No to jeszcze błyskawiczny deserek dla karmiących łasuchów i nie tylko :mrgreen:
CIACHO ANANSOWE GOTOWE W 10-15 MINUT

1-puszka ananasów (ale nie trzeba całej wykorzystać :mrgreen:
0,5-szklanki mąki(pamiętać o przesianiu)
1 jajo
mleko-na oko biorę ,nie pamiętam ile dokładnie
trochę oliwy ,patelnia

Najpierw bierzemy się za ananaska którego dobrze dokładnie odsączamy z zalewy .
A z jaja mąki i mleka trzepiemy ciasto ,musi mieć taką gęściejszą konsystencję ,bardziej jak na naleśniki .Mamy ciasto gotowe ,ananaski odsączone więc dokładnie obtaczamy je ciastem i na patelnie na rozgrzana naturalnie i smażymy aż ciasto nasze będzie złociste ,.Można jeść na ciepło ,mi lepiej na zimno i zbitą śmietanką smakuje :mrgreen: ,więc je schładzam i kombinuje potem różne dodatki jak kiwi ,czy dżemik jakiś ,wszystko dozwolone poszaleć :sunny:

Przepis od Kici :)
Image

Image
Awatar użytkownika
Ilona
Administrator
Administrator

Dołączenie: Pią, 16.11.2007, 17:16
Miejscowość: Kalisz

Postprzez krysia m. » Czw, 21.01.2010, 20:45

jestem lewa do pieczenia,więc mam swoje ulubione ciasto (bez pieczenia)ale takie pyszne,że jakby sie dało to był zjadła całą blache sama hehe
ok 3 paczki herbatników maślanych (typu petitki) -ciastek może zejśc więcej,zależy jaka blaszka
puszka mleka skondensowanego (ja używam już gotowego:)
2 budynie
mleko
500ml kremówki
niepełna szklanka słonecznika łuskanego
pół szkl cukru
masło
2 łyżeczki żelatyny
Jeśli mleko skondensowane macie nie ugotowane,to trzeba je gotować ok 2,5 godziny.
roztopić w rondlu pół kostki masła,dodać cukier i słonecznik,podsmażyć żeby się wszystko połączyło.Potem dać na blaszke i do piekarnika,podpiec chwile żeby się zbryliło.
Jak ostygnie zmiksować razem z gotowym mlekiem skondensowanym i drugą połową masła.
Ugotować 2 budynie (ale mleka dać jak na 1 paczke-żeby było bardzo gęste)
Rozpuścić żelatyne w gorącej wodzie,i lekko ostudzić
miksować kremówkę,pod koniec miksowania dodać żelatynę .
Ułożyć na blache warstwe herbatników,na nie masę karmelowo słonecznikową,potem ułożyć drugą warstwę herbatników,na nie ugotowany,przestudzony budyń,potem znów herbatniki i na wierzch ubitą kremówkę
Mówie wam miód w ...przepyszne jest to ciasto...taka mała bomba kaloryczna hheeh
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krysia m.

Dołączenie: Pon, 05.11.2007, 0:20
Miejscowość: Lusk,co.Dublin/IE

Re: Ciasta i ciasteczka :)

Postprzez Ilona » Pon, 14.11.2011, 17:24

"Raffaello" - bez pieczenia tak szybkie ciasto,że zanim Kacper wrócił ze spaceru już stało w lodówce....

Potrzebujemy:
- biszkopty (ja użyłam okrągłych ale mogą być "języczki")
-2 galaretki (ja miałam agrestowe)
-2 białe czekolady,
-litr śmietany 30%,
- dowolny alkohol
-wiórki kokosowe

W 2 szklankach wody rozpuścić galaretki i jak sie rozpuszczą to wrzucić czekolady i je rozpuścić w galaretkach. Jak wszystko sie rozpuści odstawić do ostygnięcia i ścięcia się galaretek.
Śmietane ubić na sztywno i dodać tęrzejącą galaretke.Wszystko połączyć i dodać wiórki(dałam garść bo nie kazy lubi wiórki).
Biszkopty namoczyć w alkoholu i ułożyć na blaszce. Gotową mase wylać na biszkopty. Udekorować czym się chce. Ja położyłam brzoskwinie z puszki i zrobiłam zygzaki z czekolady ciemnej. Wstawić na około 2 godziny do lodówki....Mówie Wam pychota!!!!!!!!!
Image

Image
Awatar użytkownika
Ilona
Administrator
Administrator

Postprzez krysia m. » Pon, 14.11.2011, 20:46

brzmi pysznie ;-))) dobrze że nie mam w domu biszkoptów,bo pewnie zaraz bym robiła żeby mieć do porannej kawy ;-)))
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krysia m.

Dołączenie: Pon, 05.11.2007, 0:20
Miejscowość: Lusk,co.Dublin/IE

Postprzez mamaM » Wto, 15.11.2011, 0:31

:;/: :;/: :;/: :;/: :;/: :;/: :;/: Ilonkooooooooooooooooooooo- nie masz litości ja od marca nie jem słodyczy a tu aż ślinka cieknie buuuuuuuuuuuuuu
Awatar użytkownika
mamaM

Dołączenie: Pon, 07.12.2009, 20:32

Postprzez Ilona » Wto, 15.11.2011, 12:02

i niech cieknie......bo jest przepyszne.....już żałuje,że sie wczoraj skończył i myśle kiedy tu zrobić....(jak dobrze,że sklepy są daleko hehe)
Image

Image
Awatar użytkownika
Ilona
Administrator
Administrator

Postprzez Biedroneczka » Czw, 05.02.2015, 1:37

Te ciasteczka robi się w niecałe pół godziny, licząc w tym także czas pieczenia :) Serdecznie je polecam, są idealne na wizytę niezapowiedzianych gości !

Kruche ciastka waniliowe - SKŁADNIKI:
1 szklanka mąki pszennej T 500
0,5 szklanki mąki kukurydzianej
3 żółtka
110 g. miękkiego masła
1 pełna łyżeczka proszku do pieczenia
3 łyżki cukru pudru
1 łyżka cukru waniliowego
Kruche ciastka waniliowe - PRZYGOTOWANIE:
Wszystkie składniki przekładam do miski i siekam nożem, aż masło będzie w drobnych kawałkach, po czym zagniatam rękami do momentu, aż powstanie elastyczne ciasto. Rozwałkowuję je na grubość 0,3 mm i wykrajam małe kółka - przekładam je na blachę wyłożoną papierem i piekę w temperaturze 180 stopni C. przez 15 minut. Po ostudzeniu oprószam cukrem pudrem.
Biedroneczka

Dołączenie: Śro, 04.02.2015, 2:00

Postprzez mamaM » Czw, 05.02.2015, 1:50

Dzięki za przepis Biedroneczko :-)
Awatar użytkownika
mamaM

Dołączenie: Pon, 07.12.2009, 20:32

Powróć do Kącik kulinarny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość