Dania główne

Dania główne

Postprzez Ilona » Czw, 21.01.2010, 19:27

kicia napisał(a):Chińskie Danie na dwie osoby ale duze porcje.

4-fileciki z kurczak ,z indyka jedna moze być pół
1-paczka mieszanki chińskiej 400gr
przyprawy -papryka ostra ,pieprz biały szczypta ,zioła prowansalskie lub
carry ,bazylia oregano.
trochę mąki
2 torebki ryżu
troszkę oliwy z dwie łyżki stołowe do patelni teflonowej

Pierwsze co to wstawiamy wode na ryż jeśli zaraz chcemy jeść ,bo zanim woda się zagotuje i ryż danie będzie gotowe:)

przygotować sobie bejcę do mięska,można wieczorkiem dzień przed gotowaniem ale nie koniecznie
bejca-oliwka z dwie łyżki ,ziółka jakie wymieniłam ,ja dodaje jeszcze sos sojowy -jest jak magi ale superancki jest ,ale nie koniecznie musi być.To mieszamy sobie wszystko i wrzucamy pokrojone mięsko

Fileciki kroimy w kostkę ,jak najmniejszą coby szybciutko podsmażyć i moczymy w oliwce-bejcy ,wrzucamy na rozgrzaną patelnię,podpiekamy z 10 minut na dużym ogniu mieszając.
Zdejmujemy mięsko na jakiś talerzyk i wrzucamy mieszankę chińską-mrożoną ,na początku ostro grzejemy mieszając z 5 minut ,potem przykrywamy i dusimy z 15 minut,jeśli trzeba dolewamy minimalnie wody ale nie za dużo.Jak warzywka zmiękną ale nie są rozgotowane bo lepiej smakują jak sa niemal a-dente dorzucamy mięsko ,z 5 minut razem smażymy to na końcu dorzucamy ziółka ,papryczkę ,pieprz do smaku .

Jest pyszne ,naprawdę rew elka,niedrogie i wartościowe.Jeśli nie masz mieszanki mozna wrzucić inne warzywa np.brokuł ,pekinkę ,groszek kukurydze ,naturalnie wtedy podsmażamy krócej wszystko oprócz brokuła on musi dłużej o jakieś 5 minut być duszony całość tych puszkowych warzyw drugie 5 minut .
Zamiast ryżu może być makaron jakieś kolanka czy spiralka
Image

Image
Awatar użytkownika
Ilona
Administrator
Administrator

Dołączenie: Pią, 16.11.2007, 17:16
Miejscowość: Kalisz

Postprzez krysia m. » Czw, 21.01.2010, 20:29

RYBKA :)
Bardzo lubie rybe po grecku,ale że teraz smażone nie dla mnie,ostatnio zrobiłam to tak :)
Rybke (ja akurat miałam dorsza),przyprawiam tylko solą,dodaje sporo masełka i pietruszke,zawijam w sreberko i pieke w piekarniku,jakieś 20 min (zależy jaka rybka :)
W między czasie ścieram jarzynki (marchewka,pietruszka,por-kroje w talarki :),jarzynki się duszą na rosołku,też jakieś 20 min.
No i jak to rybka po grecku,jarzynki podawane są na rybce :)

Do tego pyszne są pieczone ziemniaczki w mundurkach,ale one się długo pieką,więc jak cos to trzeba zacząć od ziemniaczków :)
zawijam każdego ziemniaka w sreberko do środka daje masło,troszke soli i posypuje lekko bazylią .Jak duże ziemniaki to pieką się nawet ok godziny.
Ale jak nei ma czasu,to można ziemniaki ugotować w tradycyjny sposób :)

PS
Nie pisze ile czego,bo ja zawsze robie tak jak Kicia "na oko" :lol: i zazwyczaj mi wychodzi porcja jak dla wojska :)-widocznei mam za duże oko hehehhe
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krysia m.

Dołączenie: Pon, 05.11.2007, 0:20
Miejscowość: Lusk,co.Dublin/IE

Postprzez kicia » Czw, 21.01.2010, 21:36

Trochę nie ten dział ale dla Krysi napiszę tu :sunny: i nie tylko.

Żeby długo nie czekac na ulubione pieczone-smażone ziemniaczki można podgotować je w mundurkach,takie pół twarde,potem kroimy je w ćwiarteczki solimy ,sypiemy ulubioną przyprawą ,wzdłuż nie na pół ,w mundurku ,i do rozgrzanego piekarnika wystarczy 10-20 minut(decyduje podgotowanie i wielkość ,można razem z rybka wstawić Krysiu .

Acha można sobie dzień wczesniej je podgotować ,ale wtedy ciut dłużej w piekarniku trzymamy i ja je skrapiam oliwką ,tak ociupinkę smaruję :D ,fajnie się przypiekają i nie kurczą oraz wysuszają :sunny:
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Dołączenie: Nie, 15.07.2007, 15:19

Re: Dania główne

Postprzez krysia m. » Czw, 04.02.2010, 19:45

Kurczak w mleczku kokosowym :) (ja dałam mięsko ze świnki,ale kurczak byłby jednak lepszy ) :)
Składniki na 2 duże porcje
2 piersi z kurczaka
1 średnia cebula
ząbek czosnku
ok 250 ml mleczka kokosowego
sok z połowy cytryny
3/4 szkl wywaru z kurczaka
sól ,pieprz,szczypta curry (niekoniecznie jak ktoś nie lubi)
kurczaka kroimy na drobne kosteczki i podmażamy na patelni ,jak się przyrumieni to zdjąć z patelni i na tym samym tłuszczu podmażyć drobno posiekaną cebulkę i czosnek (też posiekany),podsmażyć,żeby cebulka nabrała kolorku,dodać sok z cytryny i wywar z kurczaka oraz mleczko kokosowe.Zagotować a potem zmniejszyć ogień i trzymać ok 10 min,dodać szczypte curry,posolić i popieprzyć do smaku,potem wrzucić mięso i grzac kolejne 10 min.
Podawać z ryżem i gotowanymi warzywkami (brokuły,marchew,kalafior)
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krysia m.

Postprzez krysia m. » Sob, 24.09.2011, 15:00

Torcik naleśnikowy ze szpinakiem :))) PYCHAAAAA
5-6 naleśników (ja użyłam gotowych :twisted: )
szpinak mrożony,krojony
pieczarki
4ząbki czosnku,śmietana,troche masła,mąka i przyprawy

Podsmażamy masło na patelni dodajemy łyżkę mąki (robimy zasmażkę),wrzucamy szpinak i dusimy aż sie rozmrozi,dodajemy łyżkę śmietany,dodajemy czosnek,sól pieprz do smaku.
Jak naleśniki mamy gotowe,to układamy warstwami w tortownicy,naleśnika,na to farsz ze szpinaku i tak na zmianę,na wierzchu musi być sam naleśnik,można go posypać tartym żłótym serem.Zapiekamy w piekarniku jakieś 20 min,
Do tego robimy sos pieczarkowy,ja zrobiłam taki że podsmażyłam pieczarki pokrojone w paski,z zalałam kremówką i na końću zagęściłam małą ilością mąki...
Naleśniki kroimy jak torta i polewamy małą ilością sosu.. :)
Naprawdę polecam to danie,bo jest przepyszneeeee...ja bym mogła je jeść codziennie hehehe-ale nie mogę ze wzgędu na cukier :(((
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
krysia m.

Postprzez kicia » Sob, 24.09.2011, 17:36

No, no brzmi znakomicie ,pysznie.Myślę że wykorzystam ten przepis kiedyś jak najdzie mnie na naleśniki których chronicznie nie lubię smażyć :)
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Postprzez mamaM » Nie, 25.09.2011, 1:46

Niecierpię szpinaku
Awatar użytkownika
mamaM

Dołączenie: Pon, 07.12.2009, 20:32

Postprzez kicia » Nie, 25.09.2011, 11:21

Hahahahaha Mireczko ale to same dobrocie wnosi.Ja też nie przepadam ale w tym przepisie z serkiem i sosikiem na pewno traci szpinak swój specyficzny .Więc raz na jakiś czas można sobie zjeść. :flower:
Awatar użytkownika
kicia
Administrator
Administrator

Postprzez mamaM » Nie, 25.09.2011, 22:45

Pewnie nie zaszkodzi Kiciu...ale nie wiem czy będę próbować :D
Awatar użytkownika
mamaM

Dołączenie: Pon, 07.12.2009, 20:32

Postprzez Aga B. » Wto, 27.09.2011, 21:46

mamaM napisał(a):Niecierpię szpinaku

popieram w 100% bleeeeee
Aga-mama Aniołka Patrysia(*) i Hubercika
Image
ImageImage
Awatar użytkownika
Aga B.

Dołączenie: Śro, 15.07.2009, 19:52
Miejscowość: Slough/UK-Piotrków Tryb.

Następna

Powróć do Kącik kulinarny

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości