Święto w Elblągu - 11.12.2011


    
Jest taki dzień, który jednoczy wszystkich rodziców po starcie dziecka - na całej kuli ziemskiej. To Ogólnoświatowy Dzień Palenia Świec, który obchodzony jest każdego roku
w drugą niedzielę grudnia. Tego dnia na całym świecie, kolejno - godzina po godzinie
- w każdej strefie czasowej, równo o 19:00 zapłoną świece - na znak pamięci o wszystkich przedwcześnie zmarłych dzieciach, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci.
Gdy w jednej ze stref czasowych płomienie już zgasną, zapalą się w kolejnej. Utworzą w ten sposób 24 godzinny krąg pamięci, miłości i zjednoczenia.
W tym roku po raz pierwszy do obchodów Dnia Palenia Świec dołączy również Elbląg.
11 grudnia 2011 roku, po wieczornej mszy świętej, w Kościele p.w. Trójcy Świętej przy ul. Kieleckiej na Zatorzu, odbędzie się spotkanie osieroconych rodziców. O godzinie 19:00 wspólnie zapalimy światełka dla naszych zmarłych dzieci.
Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców po stracie dziecka, ich rodziny i przyjaciół. Prosimy o przyniesienie ze sobą zniczy oraz karteczek z imionami dzieci.
Niech zapłoną pochodnie miłości. by ich światło mogło trwać wiecznie!
Szczegółowe informacje o elbląskich obchodach Dnia Palenia Świec uzyskać można u organizatorek spotkania, pisząc na adres:

arleta.pastewska@gmail.com
oraz
anna.s.tpd@gmail.com.