Święto w Białymstoku - 09.12.2012


    Jest taki dzień, który jednoczy wszystkich rodziców po stracie dziecka na całej kuli ziemskiej. To Ogólnoświatowy Dzień Palenia Świec, który obchodzony jest każdego roku w drugą niedzielę grudnia.
Tego dnia na całym świecie, kolejno, godzina po godzinie, w każdej strefie czasowej, równo o 19:00, zapłoną świece na znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci. Gdy w jednej ze stref czasowych płomienie już zgasną, zapalą się w kolejnej. Utworzą w ten sposób 24 godzinny krąg pamięci, miłości i zjednoczenia.

9 grudnia, po raz pierwszy w Białymstoku, zapalimy światełka dla naszych zmarłych dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo i wszystkich bliskich, którzy chcą razem uczcić pamięć swoich aniołków.

Spotkamy się o godz. 18.15 w parafii katedralnej w Białymstoku przed starym kościołem.
Prosimy o przyniesienie zdjęć dzieci (realnych lub symbolicznych), które będzie można umieścić na ustawionych tablicach. Jeśli zechcecie zostawić te fotografie będą pięknym wspomnieniem w albumach pamiątkowych archiwum Białostockiego Hospicjum dla Dzieci. O 18.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin.
Na spotkanie możecie przynieść własne znicze lub skorzystać z naszych.
Po nabożeństwie zapalone znicze przeniesiemy na plac katedralny przed pomnikiem Jana Pawła II.

Wszystkie dodatkowe informacje możecie uzyskać pod numerem telefonu 603511520 oraz pisząc na adres mailowy: psycholog@pomozim.bialystok.pl

Informacje bieżące również na stronie: www.pomozim.bialystok.pl