Święto w Białymstoku - 08.12.2013


    Jest taki dzień, który jednoczy wszystkich rodziców po starcie dziecka na całej kuli ziemskiej. To Ogólnoświatowy Dzień Palenia Świec, który obchodzony jest każdego roku w drugą niedzielę grudnia. Tego dnia na całym świecie, kolejno, godzina po godzinie, w każdej strefie czasowej, równo o 19:00, zapłoną świece na znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci. Gdy w jednej ze stref czasowych płomienie już zgasną, zapalą się w kolejnej. Utworzą w ten sposób dwudziestoczterogodzinny krąg pamięci, miłości i zjednoczenia.

8 grudnia, po raz drugi w Białymstoku, zapalimy światełka dla naszych zmarłych dzieci. Organizatorem tej uroczystości jest Fundacja "Pomóż Im" prowadząca Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziców, dziadków, rodzeństwo i tych, którzy chcą razem z nami uczcić pamięć swoich bliskich.

Spotkamy się o godz. 17.45 w parafii katedralnej w Białymstoku przed starym kościołem. Prosimy o przyniesienie symbolicznych pamiątek lub zdjęć dzieci, które będzie można umieścić na ustawionych tablicach. Jeśli zechcecie je zostawić, będą pięknym wspomnieniem w pamiątkowych albumach.

O 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji zmarłych dzieci i ich rodzin. Na spotkanie możecie przynieść własne znicze lub skorzystać z naszych. Po nabożeństwie zapalone znicze przeniesiemy na plac katedralny przed pomnik Błogosławionego Jana Pawła II. Wszystkie dodatkowe informacje możecie uzyskać pod numerem telefonu 603511520 lub na stronie internetowej Fundacji "Pomóż Im" www.pomozim.org.pl


Archiwum - "Święto w Białymstoku 2012"